DO PARAFIAN

24 marca 2020 at 20:22

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

W naszym kościele:

  1. Msze św. w niedziele i dni powszednie będą odprawiane o stałych godzinach, jak w ciągu roku.
  2. Pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy św. ma osoba, która zamówiła intencje na da dany dzień i godzinę.
  3. We Mszy św. „zbiorowej” do Miłosierdzia Bożego w czwartek uczestniczyć będzie pięć osób, które pierwsze przyjdą na Eucharystię.
  4. Można nadal zamawiać intencje mszalne /indywidualne i zbiorowe/ w kancelarii i zakrystii kościoła. Eucharystia będzie sprawowana w zamówionej intencji nawet wtedy, gdy ofiarodawca nie będzie mógł fizycznie w niej uczestniczyć. Tego dnia, w każdym miejscu, można łączyć się duchowo z kapłanem odprawiającym zamówioną intencję.
  5. Nabożeństwa wielkopostne – „Droga krzyżowa” i „Gorzkie żale” – zostają odwołane. Zachęcamy do indywidualnego odprawiania tychże nabożeństw w rodzinnych domach.
  6. O sposobie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy poinformujemy parafian w późniejszym czasie, po otrzymaniu wytycznych Metropolity Lubelskiego abpa Stanisława Budzika.
  7. Codziennie o godz. 20.30 kapłani naszej parafii, w kościele odmawiają różaniec. Parafian prosimy o łączność duchową i modlitwę różańcową o tej godzinie.

Kochani Parafianie,

Jesteśmy z Wami.

Modlimy się za Was i razem z Wami.

Codziennie udzielamy Wam kapłańskiego błogosławieństwa.