Grupy parafialne

Chór „Salve Regis”działa przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku od 2011 roku. Dwa razy w miesiącu oprawia swoim śpiewem niedzielne msze święte (najczęściej o godzinie 10:00), wnosi też swój muzyczny wkład w większe uroczystości i nabożeństwa. Koncertuje także lokalnie podczas wydarzeń patriotycznych, charytatywnych i okolicznościowych. Skupia osoby, które pragną pracować nad swoim muzycznym rozwojem i pieśnią chwalić Boga. Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki) w godzinach 19:00-21:00 w salce biblioteki parafialnej. Założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Agata Szlązak, absolwentka wrocławskiej akademii muzycznej, mieszkająca w Krępcu. Przy chórze działa Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Salve Regis, w skład którego wchodzą chórzyści i dyrygent zespołu.

DSC01272

Krąg Biblijny- spotykamy się, by czytać i rozważać Słowo Boże, modlić się, kontemplować, ale także dzielić się Nim. Próbujemy przemieniać swoje życie i szukać woli Bożej we wszystkich naszych decyzjach. Nasza przygoda ze Słowem Bożym oparta jest o metodę lectio divina. Lectio divina (pobożne, duchowe czytanie) jest pogłębioną metodą czytania Biblii. Schemat spotkań:

  • śpiew
  • modlitwa brewiarzem lub psalmami
  • wezwanie Ducha Świętego
  • lektura tekstu biblijnego
  • medytacja, analiza tekstu
  • osąd życia w oparciu o przeczytany fragment biblijny i szczera odpowiedź
  • kontemplacja
  • dzielenie się Słowem Bożym, zapamiętanie Słowa Bożego
  • Czyn, podejmowanie decyzji

Dwukrotnie w ciągu roku jeździmy na rekolekcje ewangelizacyjne (weekendowe) oraz rekolekcje wakacyjne (tygodniowe).

Spotykamy się w 2. i 4 wtorek miesiąca – godzina 19.00 Spotkanie w salce parafialnej poprzedza wspólna Msza Św. o godz. 18.00

Górecko 4

KSM, czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja zrzeszająca tysiące młodych ludzi pragnących poznać na nowo Chrystusa oraz Jego wielkie dzięki. Młodzież spotyka się, aby zgłębić tajemnice bożą oraz rozwijać się duchowo poprzez piątkowe spotkania oraz poprzez różne inicjatywy, które przybliżają do Boga. Wiec jeżeli jesteś chętny i OTWARTY na bożą laskę to PRZYJDŹ! CZEKAMY NA CIEBIE! Salka parafialna w każdy piątek godz. 19 😉

549936_393298337432991_1298489839_n[2]

 

Schola WiaryGodni 

Schola WiaryGodni to młodzieżowy zespół działający przy parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, którego misją jest uwielbianie Najwyższego śpiewem i modlitwą.

Pełna nadziei młodzież kochająca Pana Boga, pragnie śpiewem i grą na instrumentach oddawać chwałę Panu oraz ubogacać Eucharystię dla młodzieży, aby pomagać wiernym w przeżywaniu liturgii.

Jej trzon stanowi młodzież gimnazjalna i licealna pod opieką Jolanty Jargiełło oraz Sławomira Głucha przy dużym wsparciu i zaangażowaniu ich rodzin. Spotykamy się na próbach w czwartki o godz. 1800 w salce parafialnej. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Łukasz Piętal.

SKŁAD:

Klawisze/Aranżacje: Jola Jargiełło

Gitary: Błażej Czajka, Wiktor „Hektor” Terelak

Skrzypce: Judyta Szponar

Perkusja/Instr. perkusyjne: Bartek Głuch

Wokal: Jola Jargiełło

           Asia Kubiś

           Gabi Głuch

           Klara Jargiełło

           Ola Kubiś

           Justyna Litwin

           Weronika Malinowska          

           Zuzia Nowakowska

           Patrycja Wójcik

Prowadzący/Akustyk: Sławek Głuch

Opiekun: ks. Łukasz Piętal

WiaryGodni-1

harcerki

Zastęp „Podróżniczek” 2 Drużyna Lubelska

Czuwaj!
Nasz zastęp – Podróżniczek powstał w 2016r. Należymy do SHK „Zawisza” FSE. Funkcję zastępowej pełni Asia Nużka.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy przede wszystkim dobrymi koleżankami, które pod przywództwem zastępowej rozwijają się.

Co robimy na zbiórkach i kiedy one się odbywają?

Zbiórki, czyli spotkania zastępu, odbywają się we wszystkie soboty o godzinie 9.00 rano w salce młodzieżowej w domu parafialnym.
Na zbiórkach rozwijamy swoje umiejętności, zainteresowania, talenty, wiedzę. Oczywiście uczymy się wielu innych rzeczy, jak np. wiązania węzłów, odczytywania pogody ze znaków natury, szyfrów (także alfabetu Morse’a), pierwszej pomocy i wiele, wiele innych.
W ciepłe dni organizujemy zbiórki w terenie. Możnaby wiele jeszcze opowiadać, ale lepiej przyjść do nas i przekonać się osobiście! 🙂
Naszym opiekunem duchowym jest ks. Łukasz Piętal. Jeżeli chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z zastępową (kontakt: joannanuzka@gmail.com) lub księdzem Łukaszem.

Zapraszamy! 🙂