Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020.
Msze św. o godzinie:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

 1. W dzisiejszą niedzielę, w naszej parafii miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne. Ze względu na panującą pandemię zostały odwołane. Zaplanowany porządek Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę ulega zmianie. Zamówione intencje mszalne w te dni zostaną odprawione o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00. Szczegółowe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. Msze św. w niedziele i w dni powszednie odprawiamy o stałych godzinach, jak w ciągu roku. W związku z epidemią koronawirusa, na Eucharystii może gromadzić się 5. wiernych, nie licząc osób sprawujących posługę. Pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy św. ma osoba, która zamówiła intencję na da dany dzień i godzinę. Można nadal zamawiać intencje mszalne /indywidualne i zbiorowe/ w kancelarii i zakrystii kościoła. Eucharystia będzie sprawowana w zamówionej intencji nawet wtedy, gdy ofiarodawca nie będzie mógł fizycznie w niej uczestniczyć. Tego dnia, w każdym miejscu, można łączyć się duchowo z kapłanem odprawiającym zamówioną intencję.
 3. Szczególnie w tych dniach nasze domy rodzinne stają się wspólnotami modlitwy. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i w nabożeństwach wielkopostnych transmitowanych przez radio, telewizję i w Internecie. Codziennie o godz. 20.30 kapłani naszej parafii, w kościele odmawiają różaniec. Parafian prosimy o łączność duchową i modlitwę różańcową o tej godzinie.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pozostając w swoich domach, w czwartek módlcie się za kapłanów zainfekowanych koronawirusem, za zmarłych w czasie pandemii i tych, którzy jeszcze mogą posługiwać w Kościele. Proście też Pana o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek łączcie się duchowo ze sprawującymi Eucharystię w kościele i odmówcie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji przebłagalnej za popełnione przez nas grzechy. W sobotę, w Litanii Loretańskiej proście Matkę Odkupiciela za świat ogarnięty pandemią.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Nie będzie obrzędu poświęcenia palm i nie odbędzie się wieczorne nabożeństwo Drogi krzyżowej. Odwołane zostaje spotkanie Kół różańcowych. W miarę możliwości, „Tajemnicami Różańca” wymieńcie się wewnątrz swoich Kół.
 6. W jaki sposób w tym roku będziemy przeżywać Triduum Paschalne i Wielkanoc poinformujemy w następną niedzielę.
 7. Szczególnie w tym czasie, służcie pomocą seniorom w waszych rodzinach i nie zapominajcie o osobach starszych i chorych z sąsiedztwa. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową naszej parafii odkupiciel-swidnik.pl. Na niej umieszczane są bieżące informacje, kierowane w pierwszej kolejności do naszej wspólnoty. W korzystaniu z Internetu i w obsłudze komputera pomóżcie osobom starszym.
 8. Dziękujemy za wsparcie finansowe naszego kościoła – za ofiary składane osobiście, albo przelewane na konto parafii. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Naszą wdzięczność wyrażamy modlitwą w intencjach Ofiarodawców.
 9. W ostatnim tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana
 • Lucyna Kowalczuk

Msza św. w 30. dzień po śmierci – 25.04., godz. 7.00.

 • Hipolit Kołaczkowski

Msza św. w 30. dzień po śmierci – 25.04., godz. 7.00.

 • Jacek Zakrzewski

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Na Dzień Pański i nadchodzący tydzień życzymy pokoju serca.